11.5 C
Tiranë
HomeAktualitetRinis transporti publik më 15 Qershor, ja si do funksionojë

Rinis transporti publik më 15 Qershor, ja si do funksionojë

Prej 15 qershorit do të rinisë aktivitetin transporti publik në vend. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë.

“Një lajm i mirë për qytetarët dhe sektorin e transportit publik.15 QERSHOR rifillon shërbimi i transport publik, duke ju përshtatur rregullave të reja, sipas protokollit të miratuar nga ISHP”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Bëhet e ditur se do të punohet me 70% të kapacitetit dhe qytetarët do duhet të pajisjen me maska kirurgjikale.

E rëndësishme mbetet edhe ruajtja e distancës sociale.

Për transportin publik pritet të ketë një protokoll të posaçëm nga Instituti i Shëndetit Publik.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,565FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment