12.5 C
Tiranë
HomeTeknologjiRenault Clio i ri është në ofertë!

Renault Clio i ri është në ofertë!

Ndoshta është koha më e mirë për të blerë një makinë të re. Theksoj këtë sepse shumë kompani kanë bërë oferta, pasi ato tashmë kanë modele të gatshme, të cilat për shkak të situatës me koronavirusin, nuk ishin në dispozicion në muajt e kaluar.

Një ofertë tjetër vjen nga Renault, e cila, në markën e re Clio, e cila ndodhet disa muaj në Greqi, jep mundësinë për të blerë me shkëmbimin e makinës së vjetër.

Konkretisht, me paketën e privilegjeve CLIO DOUBLE BONUS, përfitimi arrin deri në 1.500 dhe parashikohet për: Subvencion shkëmbimi, bojë metalike falas, garanci falas 5 vjeçare të fabrikës Renault, ndihmë falas 3 vjeçare në rrugë dhe sigurim falas për 6 muaj.

Renault CLIO i ri, gjenerata 5, me 5 yje sigurie në testet Euro NCAP, ka një shumëllojshmëri të sistemeve, ndër të cilat për vozitje autonome me Highway & Traffic Jam Companion System, pritet në një version të plotë hibrid E-TECH, ndërsa është në dispozicion me motorët e benzinës 1.0 SCe – 75hp, 1.0 TCe – 100 kf me CVT me transmision manual ose automatik, 1.3 TCe – 130 kf me tufë automatike të dyfishtë transmetuese EDC, benzinë ​​me djegie të dyfishtë – LPG 1.0 TCh – 85 dCp & 100 dPG 1.5 Blu dhe naftë.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment