22.7 C
Albania
Thu, 5 August, 2021

Regjistrimi në gjimnaz tashmë në e-Albania/ Rama shpjegon procedurën (VIDEO)

Kryeministri ka postuar një video në Facebook, ku shpjegohen hapat që duhet të ndiqen për t’u regjistruar, procedurë e cila, sipas tij, zgjat vetëm 1 minutë.

Për t’u regjistruar, një nxënës duhet të përzgjedhë fillimisht shkollën 9-vjeçare që ka frekuentuar dhe sistemi shfaq më pas gjimnazin që i takon asaj shkolle, ndërsa më pas duhet të bashkëlidhë dëftesën e lirimit dhe të klikojë ‘dërgo’.

E-Albania me një modul të ri për regjistrimet në gjimnaze

Klasa e dhjetë nis ndryshe këtë vit

Regjistrimi kryhet në më pak se 1 minutë.

1. Përzgjedh shkollën 9 vjeçare që ke frekuentuar

2. Sistemi shfaq gjimnazin që i takon shkollës ku ke kryer arsimi bazë

3. Bashkëlidh dëftesën e lirimit dhe kaq

Kliko Dërgo

e-Albania ju uron suksese dhe vit të mbarë shkollor!“, shkruan Rama.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit