19.7 C
Albania
Sat, 19 June, 2021

Qeveria Rama hakmerret ndaj Altin Goxhajt, e gjobit me 50 milion lek

Avokati Altin Goxhaj është gjobitur me 50 milionë lekë për tubim të paligjshëm. Lajmin e ka dhënë vetë avokati nëpërmjet një postimi në Facebook, ku ka publikuar edhe gjobën e vënë nga Policia e Shtetit më datën 15 maj. Ai thekson se gjobat e tilla do t’i nxjerrë të pavlefshme dhe do të detyrojë qeverinë që të dëmshpërblejë qytetarët e dëmtuar.

“Sot më datë 15:05.2020 në orën 12:35 konstatuan shtetasin Altin Enver Goxhaj duke organizuar një tubim të paligjshëm dhe bënte thirrje për grumbullim njerëzish. Kur u shoqërua në ambientet e Komisariatit nuk kishte autorizim.”, thuhet ndër të tjera në gjobën e vënë nga Policia.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit