8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

Qeveria greke ashpërson masat për qytetarët që duan të kalojnë nga Kakavija/ Kthehet mbrapsht kush del pozitiv me Covid

Qeveria greke ka ashpërsuar masat për qytetarët që do të hyjnë në Greqi nga Kakavija.

Duke filluar nga dita e hënë qytetarët që do të dalin pozitiv me Covid nuk do t’u lejohet hyrja në territorin helen.

Që nga hapja e kufirit me Shqipërinë në fillim të majit, qeveria greke nuk ka arritur të vendosë një sërë masash thelbësore.

“Në intervale të rregullta qeveria merr vendime disa prej të cilave janë të vështira për t’u zbatuar dhe krijojnë probleme serioze në udhëtime”, thuhet në njoftimin e medias greke.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit