30.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Pse njerëzit mashtrojnë? 16 arsye të zakonshme për pabesi.

1) Kishte një mundësi.

2) Ata duan të jenë dikush tjetër në jetën e tyre.

3) Ata nuk mund të ndahen me ju.

4) Ata po përpiqen të tërheqin vëmendjen t

uaj.

5) Ata donin një ndryshim të peizazhit.

6) Ata kalojnë shumë kohë me njerëz të tjerë… vetëm

7) Ka një mungesë të lidhjes emocionale

8) Ata po kalojnë shumë kohë rreth ish-it të tyre

9) Alkooli

10) Jo aq afër sa ishin më parë

11) Burrat dhe gratë ndryshojnë në arsyet e tyre për të mashtruar

12) Pasi një mashtrues gjithmonë një mashtrues

13) Njerëzit me narcizëm dhe neurotizëm kanë më shumë gjasa të mashtrojnë

14) Njerëzit me çështje fëmijërie kanë më shumë të ngjarë të mashtrojnë

15) Mërzia

16) Për imazhin e trupit / arsyet e plakjes

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit