20.7 C
Albania
Tue, 18 May, 2021

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës/ Gjykata e Durrësit liron shtatë të arrestuarit e ditës së premte

Gjykata e Durrësit ka marrë vendim sot për të liruar të gjithë të arrestuarit e protestës së të premtes.

Për të shtatë të arrestuarit, mes tyre edhe tre te mitur, është vendosur “detyrim paraqitje”.

Ata u arrestuan dhe u akuzuan per veprat penale: “Kundërshtim i punonjësit të Policisë”, “shkatërrim i pronës”, “pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, “organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”.

Burimi: Panorama.al

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,015FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit