Protesta e artistëve kundër mbylljes së klubeve të natës/ Reagon Kryeministri: Zoti i ruajtë nga këto mendje…

1
6

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së artistëve, të cilët kanë dalë kundër vendimit te qeverise për mbylljen e lokaleve të natës.

Në një postim në Twitter, Rama ironizon protestuesit duke thënë “zoti i ruajtë ata e familjet e tyre prej tyre dhe ruajtë të tjerët nga këto mendje”, pasi sipas tij që pas rihapjes së madhe nuk ka asnjë vendim për rihapjen e lokaleve të natës.

Postimi i plotë:

E pakonceptueshme që ka njerëz që ngrenë zërin pse ministria e shëndetësisë shtrëngoi masën për klubet e natës e diskot, ndërkohë që hapja e tyre nuk është lejuar asnjë ditë pas rihapjes së madhe! Zoti i ruajtë ata e familjet e tyre prej tyre dhe ruajtë të tjerët nga këto mendje!

1 Koment

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 82306 more Infos: klikoje.com/protesta-e-artisteve-kunder-mbylljes-se-klubeve-te-nates-reagon-kryeministri-zoti-i-ruajte-nga-keto-mendje/ […]

Leave a Reply