12.5 C
Tiranë
HomeSportProblemet e Maradonës, mjeku i tij zbulon se nga çfarë vuan ikona...

Problemet e Maradonës, mjeku i tij zbulon se nga çfarë vuan ikona e futbollit

Mjeku personal i legjendës së futbollit Diego Armando Maradona, Leopold Luke deklaroi se argjentinasi vuan nga çrregullimi emocional dhe abuzimi me alkoolin.

Në një televizion argjentinas, mjeku i ikonës së futbollit shtoi se 60-vjeçari vuan nga izolimi i detyrueshëm, i cili i ka shkaktuar çrregullime të forta psikologjike, ndërda një faktor tjetër që provon këtë luhatje psikologjike ia shkakton dhe alkooli.

“Diego ndodhet në një moment të vështirë dhe vuan nga izolimi i detyruar. Ai ka luhatje të vazhdueshme të humorit dhe është i brishtë nga ana emocionale. Edhe alkooli është kthyer në një problem për të. Kur ai konsumon alkool në mënyrë abuzive dhe bëhet i pakontrollueshëm. Ne po merremi me këtë problem”, deklaroi mjeku i Maradonës Leopold Luke.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment