8.5 C
Tiranë
HomeSportPogba i gatshëm të shkurtojë pagën e tij për t’u larguar nga...

Pogba i gatshëm të shkurtojë pagën e tij për t’u larguar nga Manchester Utd

Mesfushori Paul Pogba thuhet se është i gatshëm të shkurtojë pagën e tij për të vulosur largimin e tij nga Manchester Unitedi.

Pogba ka qenë subjekt i spekulimeve intensive të transferimeve, me kontratën që i skadon në fund të sezonit 2021/22.

Diskutimet për një marrëveshje të re në Old Trafford kanë ngecur, por bisedimet janë anuluar plotësisht mes thashethemeve për një largim të tij.

Francezi, i cili është jashtë fushës për dy muaj për shkak të dëmtimit, mendohet të kërkohet nga një mori klubesh elitare evropiane përpara afatit kalimtar të janarit.

Real Madrid, Barcelona dhe Paris Saint-Germain janë lidhur fort me mesfushorin fitues të Kupës së Botës me Francën.

Për të mos përmendur ish-klubin e tij Juventus, i cili është i prirur për të ri-nënshkruar lojtarin pas shitjes së tij rekord në vitin 2016.

Sipas gazetës italiane Gazzetta dello Sport, Pogba është gati të shkurtojë pagën e tij për t’u rikthyer te Juve për sa kohë që ata mund të sigurojnë futbollin e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Raporti shton se 28-vjeçari “rrallëherë ka gjetur një buzëqeshje” te Djajtë e Kuq dhe kjo është arsyeja kryesore që dëshiron të largohet.

Disa media gjithashtu raportojnë se Pogba mund të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit për skuadrën e Ligës Premier, ndërsa bordi drejtues mendohet se është i ngopur me francezin dhe agjentin e tij Mino Raiola.

Tani ata janë të kënaqur që kontrata e tij të skadojë, ta lënë jashtë ekipit të parë nëse është e nevojshme dhe ta lejojnë të largohet si lojtar i lirë.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,557FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment