10.5 C
Tiranë
HomeShëndetiPilates: Me këto ushtrime do të ushtroni gjithë trupin tuaj

Pilates: Me këto ushtrime do të ushtroni gjithë trupin tuaj

Pilates: Me këto ushtrime do të ushtroni gjithë trupin tuaj

Dedikoni gjysëm ore për të tonifikuar gjithë trupin tuaj.

Joseph Pilates, krijuesi i kësaj forme të famshme ushtrimi, dikur thoshte: «Mbas 5 mësimeve fillon të ndjesh ndryshimin, mbas 10 mësimeve e ndjejnë edhe të tjerët, mbas 20 mësimeve keni një trup krejtësisht të ri».

Nëse doni edhe ju të transformoni trupin tuaj, atëherë mund të provoni workout (stërvitjen) e mëposhtme. Brënda gjysëm ore do të ushtroni të gjithë trupin tuaj dhe do të digjni kalori, pa dalë fare nga shtëpia juaj.

Pra, hapni dyshekun tuaj të stërvitjes dhe shtypni «play»!

Shikoni stërvitjen:

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,792FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment