17.5 C
Tiranë
HomeRecetaPica me domate dhe djathe te bardhe !!!

Pica me domate dhe djathe te bardhe !!!

Përbërësit per brumin

 • 250g Miell qe fryhet vet (farina)
 • 1 Luge gjelle gjalp
 • 1 Luge te vogel krip
 • 1 Filxhane caji qumesht pak te nxehte
 • 1 Luge te vogel uthull
 • Pak sheqer

Përbërësit per picen

 • 2 Domate 
 • 200g Djathe te bardhe
 • 100g Djathe kackavall
 • Krip,piper te zi,rigon,vasilikua,vaj ulliri

Receta

 1. Ne nje tas hedhim te gjithe perbersat per brumin mbase do dhe pak akoma miell e gjeshim mire e hapim dhe e veme ne nje tepesi qe e kemi lyer me pak vaj pjekim pak brumin.
 2. Grim domatet hedhim krip,piper te zi,vaj,vasilikua e trazojme mire dhe e hedhim te brumi e hapim pastaj hedhim gjysmen e djathit kackavall pastaj hedhim djathin e bardhe ne fund djathin qe na ngeli hedhim dhe rigon e sperkatim me vaj ulliri dhe pjekim ne 190 grade 20 minuta varet dhe nga soba
Qëndro me ne
13,800FansLike
10,902FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment