8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

Për shkak të problemeve mendore, familjarët detyrohen ta fusin në kafaz 29-vjeçaren/ Filipinasja ëndërronte që një ditë të bëhet…

Ëndërronte të bëhet modele, por jo modele e “kafazeve”. Gruaja që vuan nga thyerja nervore, është mbyllur brenda një kafazi përgjatë pesë viteve të fundit nga familjarët, e kjo është dokumentuar përmes një videoje të publikuar gjatë të premtes.

Bebe, 29-vjeçe jetonte me familjen dhe punonte në një dyqan në Filipine, para se të diagnostifikohej me depresion psikotik gjatë vitit 2014, transmeton Telegrafi.

Ajo filloi të ketë halucinacione dhe u pranua në psikiatri në spitalin e provincës Negros Occidental. E mikesha e Bebe, Glyzel Bullos, thotë se ajo aspironte të bëhej modele.

Sidoqoftë, kur babai i saj u sëmurë në vitin 2015, familjarët nuk kishin para për të mbuluar shpenzimet e mjekimit të saj. Ajo u lirua nga spitali dhe shkoi në shtëpi ku për të kujdeseshin familjarët.

Në mungesë të ilaçeve dhe trajtimit adekuat, gjendja e saj depresive u përkeqësua dhe filloi t’i rikthehen halucinacionet. Pasi që filloi të bëhet agresive, janë detyruar ta fusin në një kafaz që ta mbrojnë nga vetja dhe veprimet që mund t’i ketë bërë.

Burimi: Telegrafi

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit