11.5 C
Tiranë
HomeSportPas 53 vitesh trofeu i Europianit është në Romë! Shikoni si kanë...

Pas 53 vitesh trofeu i Europianit është në Romë! Shikoni si kanë festuar lojtarët italianë me kupën (FOTO)

Tashmë trofeu i EURO 2020 është në Romë! Pas 53 vitesh pritje tani italianët i gëzohen një Europiani të dytë. Kombëtarja e drejtuar nga Roberto Mançini ka udhëtuar pas gjatë orëve të para të mëngjeti me avion me destinacion kryeqytetin italian ku menjëherë kanë shkuar në hotel.

Në dalje nga avioni shihet Mançini dhe kapiteni Kielini të cilët të buzëqeshur ngrenë në qiell trofeun e shumëpritur. Italia mposhti me penallti kombëtaren angleze e cila asnjëherë në historinë e saj nuk ka mundur ta fitojë këtë trofe.

Gjatë udhëtimit ka patur dhe çaste të bukura të lojtarëve duke shkrepur foto me trofeun në avion, por ka nga ato si Kielini dhe Bonuçi që e kanë shtrirë trofeun në shtrat njësoj si Levandovski me trofeun e Champions-it një vit më parë.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,563FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment