25.7 C
Albania
Fri, 23 July, 2021

Panik në një diskotekë në Itali/ I riu qëllon me armë, plagosen 10 persona

Një ngjarje e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Itali. 10 të rinj mbetën të plagosur në një diskotekë pasi një person qëlloi me armë zjarri.

Festa ishte organizuar në periferi të zonës së Tamburit nga studentë universitetesh ku ishin mbi 300 të ftuar.

Dy prej tyre u konfliktuan me njëri-tjetrin kur njëri prej tyre nxori armën dhe qëlloi drejt tij duke e plagosur. Ai u dërgua menjëherë në spital ku po merr ndihmë mjekësore.

Gjithashtu nga të shtënat u plagosën dhe disa persona të tjerë. Autori i plagosjes u largua menjëherë nga vendngjarja.

Uniformat blu kanë arritur ta identifikojnë dhe po punojnë për arrestimin e tij.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit