8.5 C
Tiranë
HomeBotaPamje me dron nga vendi që ndodhi aksidenti tragjik në Bullgari ku...

Pamje me dron nga vendi që ndodhi aksidenti tragjik në Bullgari ku humbën jetën 45 njerëz (VIDEO)

Mediat bullgare kanë publikuar një incizim nga lartë ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 45 persona dhe 7 tjerë janë lënduar.

Nuk dihet identiteti i të vdekurve e as i të lënduarve por informacionet e para nga autoritetet bullgare thonë se aksidenti ndodhi si shkak i një përplasjeje të autobusit me hekurat mbrojtës.

Pas kësaj supozohet se ka ndodhur një shpërthim që ka rezultuar me zjarr, nga i cili kanë gjetur vdekjen shumica e udhëtarëve në të.

Ministri i Brendshëm i Bullgarisë ka thënë se është i vështirë identifikimi i viktimave nga aksidenti tragjik i autobusit.

Përndryshe, sot në vendin e quajtur Pernik në Bullgari ka ndodhur një aksident i tmerrshëm i një autobusi nga Maqedonia e Veriut.

Nga ky aksident tragjik, kanë humbur jetën 45 njerëz nga Maqedonia kurse rreth 20 prej tyre raportohet se kanë qenë të rinj. 

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,557FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment