22.7 C
Albania
Thu, 5 August, 2021

Palët janë shumë afër marrëveshjes, koha për të mbajtur fjalën tuaj|Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim reagoi me një mesazh në Twitter pasi palët nuk arritën një marrëveshje për Reformën Zgjedhore mbrëmjen e shkuar.

“Të gjitha palët kanë treguar lëvizje dhe ato janë jashtëzakonisht afër. Ju vendosët një qëllim, ju vendosët një afat më 31 maj. Tani është koha që të ndaloni të insistoni në pozicione jo të zbatueshme dhe / ose vendosjen e kushteve të reja. Koha për ta mbajtur fjalën tuaj tek populli Shqipëtar. Koha për të ofruar.“

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit