8.5 C
Tiranë
HomeAktualitetOBSH dërgon një ekip të ekspertëve në Kinë për të identifikuar burimin...

OBSH dërgon një ekip të ekspertëve në Kinë për të identifikuar burimin e koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë gjatë javës së ardhshme pritet ta dërgojë një ekip të ekspertëve në Kinë, me qëllim që të mund ta kuptojnë më mirë se si filloi epidemia e koronavirusit.

Siç raporton CNN, këtë paralajmërim e ka bërë kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Gebreyesus, gjatë një konference për media.

“Identifikimi i burimit të virusit është shumë i rëndësishëm”, ka shtuar Tedros.

Kreu i OBSH-së tha se pret që nga vizita e ekspertëve në Kinë, do të vijnë deri te identifikimi i asaj se si filloi pandemia, dhe çfarë mund të bëhet që bota të përgatitet për atë që na pret në të ardhmen.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment