29.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

Numërohen 2424 nga 5199 kuti, PS në rënie 49.12 %, PD në rritje 39.16 % dhe LSI 7.16 %

Deri në orën 14:41 sipas raportimit të KQZ-që janë numëruar 2424 kuti nga 5199 në total në rang vendi.

Partia kryesuese deri më tani shfaqet PS me 340.032 vota ose 49.12 %.

PD-AN ka marrë 271.106 vota ose 39.16 % .

LSI në rang vendi ka marrë 49.538 vota ose 7.16 %.

PSD e Tom Doshit, i cili është tërhequr tashmë nga gara për deputet ka arritur të marrë 14.532 ose 2.1 %.

Vijon procesi i numërimit në të gjithë vendin.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit