11.5 C
Tiranë
HomeBotaNjë tjetër vend dekriminalizon përdorimin e marijuanës/ Ja me sa vota u...

Një tjetër vend dekriminalizon përdorimin e marijuanës/ Ja me sa vota u miratua

Meksika është vendi i radhës që heq dënimin për përdorimin e marijuanës për qëllime rekreative. Lajmi u dha nga kreu i Gjykatës së Lartë të Meksikës, Arturo Zaldivar i cili e konsideroi këtë vendim si një ditë historike për triumfin e lirisë.

Me 8 vota pro dhe 3 kundër gjykata eliminoi referimin në dy nene të ligjit mbi shëndetin që ndalonin përdorimin e marijuanës jashtë fushës mjekësore dhe shkencore.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,565FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment