19.7 C
Albania
Sat, 19 June, 2021

Një Schumacher sërish kampion/ Por kush është ky?

Mick Schumacher ia doli. Shpallet kampion i Formula 2 dhe zyrtarisht është në gjurmën e të atit.

Në një garë për të “mbajtur frymën” në Sakhir, kampioni i ri e mbylli në vendin e 18, por fatmirësisht pa pikë nga kjo pistë doli dhe rivali i tij, Illot, i cili u rendit i 11-i, për të nisur në këtë mënyrë festën në ekipin Prema.Vitin e ardhshëm, Schumi Junior do të bashkohet në Formula 1, ku ka nënshkruar një kontratë me skuderinë Haas.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit