8.5 C
Tiranë
HomeBotaNjë restorant në Angli hodhi në treg burgerin e "veshur me ar"...

Një restorant në Angli hodhi në treg burgerin e “veshur me ar” që do të rivalizojë biftekun e Nusretit/ Ja sa do të jetë çmimi!

Një restorant nxori një burger të ‘veshur me ar’ që rivalizon biftekun e shtrenjtë të Salt Bae – dhe ka një çmim më të volitshëm.

Sipas mediave të huaja, Dope Burger ka filluar ta shesë artikullin luksoz, që sigurisht vjen i ‘mbuluar me ar’, për 100 funte.

Zbukurimi i ushqimit me ar është një teknikë që u bë e famshme nga shefi i njohur Nusret Gokçe, që njihet edhe si Salt Bae, i cili ka bërë bujë në mbarë botën për biftekun e tij të mbuluar me ar – që kushton 1,450 funte.

Një zëdhënës i Dope Burger tha se gama e re është “super emocionuese” dhe së shpejti ajo do të mund të serviret në pikën e tyre të katërt në Doncaster, Yorkshire.

Burgeri i ‘veshur me ar’ – Dope Burger

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,557FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment