5.5 C
Tiranë
KryefaqjaArgetimNjë listë me koktejet më të njohura në botë/ Që të dini...

Një listë me koktejet më të njohura në botë/ Që të dini ç’të porosisni

Mund të jetë xhin, uiski, vodka, tekila, rum etj. Mund të jetë i ëmbël, i athët, diçka midis ose asnjë prej tyre. Si shumë gjëra të tjera në jetë, çështje shijesh edhe puna e koktejve. Duhet të provosh disa që të gjesh të preferuarin tënd. Nëse e keni gjetur, sa mirë për ju. Nëse jo, kemi një listë me koktejet më të preferuara dhe më të njohura në botë. Epo, përderisa janë shumë të famshëm, patjetër që shija nuk zhgënjen.

Nëse nuk dini se çfarë të porosisni, ndoshta kjo listë ju vjen në ndihmë (emrat janë vendosur në mënyrë rastësore).

Old Fashioned

Negroni

Whiskey Sour

Dry Martini

Daiquiri

Margarita

Manhattan

Moscow Mule

Espresso Martini

Mojito

Cosmopolitan

Aperol Spritz

Që të dini ç’të porosisni: Një listë me

Bloody Mary

Që të dini ç’të porosisni: Një listë me

Mai Tai

Që të dini ç’të porosisni: Një listë me

Mint Julep

Që të dini ç’të porosisni: Një listë me

Caipirinha

Që të dini ç’të porosisni: Një listë me

Pina Colada

Që të dini ç’të porosisni: Një listë me

Long Island Iced Tea

Që të dini ç’të porosisni: Një listë me

Apple Martini

Që të dini ç’të porosisni: Një listë me
Qëndro me ne
14,722FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera