9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Nënpresidenti amerikan merr live vaksinën kundër Covid-19/ Ja pamjet (VIDEO)

Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, e mori të premten live vaksinën kundër Covid, të Pfizer/BioNTech.

Ai u vaksinua së bashku me gruan e tij, Karen, dhe mjekun Jerome Adams.

Ngjarja në Shtëpinë e Bardhë u transmetua drejtpërdrejt në televizion.

Pence tha se vaksina është “e sigurt dhe efektive” dhe se shpejtësia me të cilën është zhvilluar është “mrekulli mjekësore”.

Shtëpia e Bardhë tha se transmetimi i vaksinimit të Pence në televizion ka për qëllim “të promovojë sigurinë dhe efikasitetin e vaksinës dhe të krijojë besim te populli amerikan”.

SHBA-ja nisi të hënën vaksinimin e popullatës me vaksinën Pfizer/BioNTech.

Burimi: Panorama.al

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit