20.5 C
Tiranë
HomeShowBizzShowbiz nga BotaNë spektaklin e madh të festave të fundvitit do të performojë edhe...

Në spektaklin e madh të festave të fundvitit do të performojë edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore…

Jingle Ball do të kthehet në 2021 dhe do të shfaqë një formacion vezullues të artistëve të muzikës duke përfshirë: Ed Sheeran, Dua Lipa, Doja Cat, Lil Nas X, The Kid LAROI, Saweetie, Black Eyed Peas, Tate McRae, Bazzi dhe Dixie D ‘ Amelio.

102.7 KIIS FM Jingle Ball 2021 iHeartRadio do të fillojë të premten, 3 dhjetor në 19:30. në Forumin në Inglewood. Prezantuar nga Captital One, turneu vjetor do të dalë gjithashtu në Dallas/Ft. Worth; Minneapolis/St.Paul; Filadelfia; Nju Jork; Boston; Washington DC.; Çikago; Atlanta dhe Miami/Ft. Lauderdale.

Çdo vit, 102.7 KIIS FM Jingle Ball i prezantuar nga Capital Onei  jep komunitetit për të festuar sezonin e festave. Bamirësia zyrtare e këtij viti është Fondacioni Ryan Seacrest-1.00 dollarë nga çdo biletë e shitur do t’i dhurohen organizatës jofitimprurëse, e cila është e përkushtuar për të frymëzuar rininë e sotme përmes nismave argëtuese dhe arsimore.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,779FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment