10.5 C
Tiranë
HomeBotaNdërron jetë këngëtarja e grupit amerikan R’n’B “Pointer Sisters”

Ndërron jetë këngëtarja e grupit amerikan R’n’B “Pointer Sisters”

Bonnie Pointer, një nga katër motrat e grupit amerikan pop dhe R’n’B “Pointer Sisters”, ka vdekur në moshën 69 vjeçare. Shkaku i vdekjes janë problemet me zemër.

Ajo lindi më 11 korrik 1950, në Ouklend, Kalifornia, SHBA.

Bonnie, Anita dhe Xhun para se të bëheshin të famshme në vitet 1970, kanë kënduar së bashku në kishën e babait të tyre në vendlindjen e tyre. Ata kanë fituar tre çmime Gremi përfshirë një për këngën e “Fairytale” të vitit 1975, të shkruar nga Boni dhe Anita.

Hitet e tjera më të famshme janë I’m So Excited” dhe „Jump (For My Love)”.

Boni u largua nga grupi në vitin 1977, dhe karriera e saj solo e shënoi hitin e vitit 1978 “Heaven Must You Have Sent You”.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,790FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment