11.5 C
Tiranë
KryefaqjaAktualitetNdërrimi i viteve, Rama paralajmëron spektakël fishekzjarrësh nga Dubai në Durrës!

Ndërrimi i viteve, Rama paralajmëron spektakël fishekzjarrësh nga Dubai në Durrës!

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një spektakël mesnatën e sotme, kur do të trokasë Viti i Ri 2022 për qytetarët durrsakë.

Rama shkruan se sonte në orën e këmbimit të viteve, banorët e qytetit bregdetar mund të shijojnë spektaklin e fishekzjarrëve nga qiellgërvishtësi i “Burj Khalifa” tek Vollga, një dhuratë e Marinës së Dubait.

“MIRËMËNGJES  dhe me këtë njoftim të këndshëm për banorët e Durrësit, që sonte në orën e këmbimit të viteve, mund të shijojnë spektaklin e fizhekzjarreve nga “Burj Khalifa” tek “Vollga”, si dhuratë e Marinës së Dubait për durrsakët mikpritës të Marinës së Durrësit, ju uroj të gjithëve një vigjilje të paqme të Vitit të Ri” .

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera