Moti për nesër vjen me surpriza/ Mbani çadër me vete

0
11

Dita e enjte do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës, të cilat do të pasohen nga reshje shiu.

Reshjet do të jenë të karakterit lokal me intensitet të ulët, ndersa përgjatë relieveve malore dhe zonave pranë tyre reshjet hera-herës do të jenë në formën e shtrëngatave afatshkutra.

Era do të jetë nga veriperëndim- verilindje me shpejësi 1-6m/s, në momentin e zhvillimit të vranësirave hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/s.

Temperaturat parashikohen:

vendet malore 17°C deri në 26°C

vendet e ulëta 19°C deri në 32°C

vendet bregdetare 18°C deri në 29°C

Leave a Reply