29.5 C
Tiranë
HomeSportMomenti historik për PSG-në dhe tifozët e tyre/ I gjithë stadiumi thërriste...

Momenti historik për PSG-në dhe tifozët e tyre/ I gjithë stadiumi thërriste pa ndalë emrin e Messit

Lionel Messi mori një pritje të mrekullueshme në Stade Auguste Delaune në debutimin e tij të shumëpritur në Paris Saint-Germain kundër Reims.

Fituesi gjashtë herë i Topit të Artë, i cili nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me skuadrën e Ligue 1 në fillim të këtij muaji pasi u largua nga klubi i fëmijërisë Barcelona, u duartrokit nga më shumë se 21,000 tifozëve të pranishëm.

Minuta më vonë, ai zëvendësoi Neymarin në minutën e 65 -të dhe zhurma rreth stadiumit ishte e dukshme.

Argjentinasi nuk ishte në gjendje të paraqitjet kundër Strasburgut dhe Brestit, dhe për këtë arsye u ul në tribuna me shokët e tij të skuadrës. Por, tifozët më në fund morën një paraqitje të shkurtër të Messit të dielën në mbrëmje.

PSG arriti një fitore 2-0 falë dy golëshit nga Kylian Mbappe në atë që mund të ishte ndeshja e tij e fundit me fanellën e PSG.

Ja se si reaguan mediat sociale ndaj debutimit të Messit.

Qëndro me ne
13,510FansLike
10,902FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një përgjigje