Meta riktheu ligjin për “Policinë e Shtetit”/ Reagon Balla: Presidenti merr pjesë në festa kolektive, tregon sa serioz është kur flet për…

0
38

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të Presidentit Meta, i cili ktheu sot për rishqyrtim projektligjin “për Policinë e Shtetit”.

Në reagimin e tij, Balla shkruan se Meta ditën kthen ligjin për Policinë, ndërsa natën takohet me ish shefat e policisë që sipas tij i quan si të kanabizuar.

Më tej, socialisti ka përmendur dhe gjobën që ka marrë Meta dhe bashkëshortja e tij, në festën e homoristit Bes Kallaku.

“Presidenti i Republikës kthen diten ligjin per Policinë e Shtetit, ndersa Ilir Meta takohet naten me ish-shefa policie qe i quante te kanabizuar!

Ndersa mes dites dhe natës, shkel ligjin për festa kolektive duke u treguar shqiptareve se sa serioz eshte kur flet për Kushtetute e për ligj”, shprehet Balla.

Burimi: Panorama.al

Lini një përgjigje