Meta në përvjetorin e ngjarjes së rëndësishme të kombit/ Pritet me banderola “Mirësevjen në Dibër Presidenti Ilir Meta”

0
36
ilir meta

Presidenti Ilir Meta do të jetë sot në Dibër të Madhe për të marrë pjesë në ceremoninë solemne kushtuar 111-vjetorit të “Kongresit të Dibrës”, kongres i cili ishte pikënisje e  kryengritjeve mbarë kombëtare për liri dhe pavarësi.

Gjatë qëndrimit të tij në Dibër të Madhe, Presidenti Meta pritet të takohet dhe me krerë të Institucioneve të larta Qendrore e Vendore të Maqedonisë së Veriut dhe përfaqësues të partive politike shqiptare.

Siç shihet edhe nga kjo foto, banderola me mbishkrimin “Mirësevjen në Dibër Presidenti Ilir Meta” janë shpalosur në rrugët e qytetit.

Lini një përgjigje