11.5 C
Tiranë
KryefaqjaSportMerluci dhe oktapodi fusin në grindje skuadrën e Manchester/ Receta e kërkuar...

Merluci dhe oktapodi fusin në grindje skuadrën e Manchester/ Receta e kërkuar nga Ronaldo, nuk pëlqehet nga të tjerët

Grindje për punë ushqimi. Duket dicka banale, por kur bëhet fjalë për përditshmërinë merr konotacion serioz. Pikërisht recetat e kërkuara nga Cristiano Ronaldos ka krijuar pakënaqësi te shokët e skuadrës së Manchester United. Sulmuesi portugez bindi kuzhinierët e klubit që të shtonin disa pjata të tij të preferuara në menunë e mensës, por disa lojtarë nuk e kanë preferuar atë ushqim.

Vetëm pak ditë më parë portieri Lee Grant pranoi se lojtarët e Manchester United, pasi panë CR7 të porosiste vetëm kuinoa dhe avokado, hoqën dorë nga ngrënia e ëmbëlsirës. Në fakt, ata kishin vendosur të ndiqnin shembullin e ish-sulmuesit të Juventusit dhe të ushqeheshin shëndetshëm. Kështu ata i kishin thënë lamtumirë ëmbëlsirës të tyre të zakonshëm. Megjithatë situata po del pak nga kontrolli dhe tensionet e para po fillojnë të shfaqen. Cristiano Ronaldo është shumë i shqetësuar dhe i rreptë kur bëhet fjalë për dietën e tij dhe natyrisht ai gjithashtu ndjek një dietë specifike në qendrën stërvitore. Një burim pranë klubit zbuloi për “The Sun” se zgjedhjet e Ronaldos kanë ndarë dhomën e zhveshjes. Në fakt, disa do të ishin më të prirur për diçka pak më klasike.

Në krye të listës së sulmuesit është një pjatë tradicionale portugeze, Bacalhau, një recetë tipike e bazuar në merluc, me qepë dhe vezë. Një ushqim tjetër i përfshirë në menu, oktapodi, i pëlqyer nga CR7 por shumë më pak nga shokët e skuadrës. Tani lojtarët kanë filluar të tërhiqen: “Cristiano Ronaldo është shumë i dhënë pas proteinave, gjëra të tilla si feta proshute, vezë, avokado dhe kuzhinierët po përpiqen ta ndihmojnë me gatime shtëpie. Ai gjithashtu e do oktapodin, por shumica e djemve nuk e preferojnë atë”, thotë burimi i “The Sun”. Por ky fakt vështirë se mund ti ndryshojë gjërat në Old Trafford. Në fron është ulur mbreti dhe dëshirat e tij nuk vihen në diskutim…

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera