8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

Mbështetësit e Trump hyjnë në ndërtesën e Kongresit, një grua plagoset me armë

22:00-Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi thirrje presidentit Trump t’iu kërkojë mbështetësve të tërhiqen.

21:55-Dhunë në Kapitol, aktivizohet Garda Kombëtare.

21:49-Burime për CNN raportojnë se shumë oficerë policie kanë marrë lëndime gjatë përplasjeve me protestuesit.

21:45-Zv/presidenti Mike Pence iu kërkon protestuesve të largohen nga ndërtesa e Kapitolit.

21:42-Protestuesit thyejnë dritaret e dhomës së Senatit. Forcat e policisë iu tregojnë armët.

21:37-Tjetër mesazh i presidentit Trump në Twitter: Ruani qetësinë. Ne jemi partia e ligjit dhe rregullave. Respektoni uniformat blu.

21:32-Senatori republikan, Ted Cruz: Ata që kanë hyrë në Kapitol duhet t’i japin fund. Kushtetuta e mbron protestën, por dhuna është gjithnjë e gabuar.

21:28-Prokurori i Përgjithshëm i Washington DC, thirrje Trump t’iu kërkojë mbështetësve të tij të largohen dhe të heqin dorë nga dhuna.

21:24-Një grua ndodhet në gjendje kritike për jetën pasi është qëlluar me armë në gjoks në Kapitol. Nuk dihen rrethanat.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit