“Maska me detyrim zero vlerë”/ Vasili: Në dy javët e fundit rastet janë rritur me 48%. Rama t’u kthejë…

0
18

Për LSI vendosja e maskave me detyrim në ambiente të hapura ishte një propagandë e Edi Ramës. Në një reagim në Facebook, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se pas këtij vendimi rritja e rasteve me Covid është shtuar me 48%.

Sipas Vasilit, pa testim, gjurmim trajtim, distancim fizik, dezinfektim dhe pa eficencen maksimale te mjekut te familjes maska ishte thjesht maske për te fshehur mos marrjen e këtyre masave, që ai i quan  fondamentale.

Reagimi i Vasilit

Rritje 48% e rasteve me COVID nje jave pas detyrimit te maskave e gjobave!

Sot mbushet plot nje jave nga detyrimi i i perdorimit te maskave edhe ne ambient te hapur.

Te gjithe prisnin pas propagandes idiote te Edi Rames rezultate qofshin edhe minimale.

Por sic pritej dhe sic u argumentua nga ne shkencerisht ndodhi tamam e kunderta.

Pikerisht ne date 14 tetor, nje jave me pare, shenoheshin 203 raste te reja.

Ndersa pas nje jave te detyrimit te maskave e mijra gjobave, rastet kane arritur deri ne 301 raste te reja.

Rritja shkon deri ne 48% !!

Ju thame qarte se maska eshte vetem masa e fundit dhe ka Zero vlere.

Pa testim,gjurmim trajtim, distancim fizik, dezinfektim te gjere dhe pa eficencen maksimale te mjekut te familjes dhe dekoncentrimit te trajtimit drejt spitaleve rajonale maska ishte thjesht maske per te fshehur mosmarrjen e ketyre masave fondamentale

Kur shkon me mendjen e çmendur te Edi Rames ketu perfundon!!

I çmenduri tu ktheje parate e gjobave mijra qytetareve, qe i denoi cmendurisht per maskat !

Leave a Reply