Makina përplas për vdekje këmbësorin në autostradë/ Policia jep detajet

0
2

Një aksident me vdekje u regjistrua mbrëmjen e sotme në Maminas.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:50 në  autostradën Tiranë-Durrës ku mjeti  mjeti tip “Pezho” me drejtues shtetasin Sh. A., 60 vjeç, ka aksidentuar një shtetas këmbësor.

Viktima nuk është identifikuar ende, ndërsa policia ka nisur hetimet.

Informacion paraprak i policisë

Më datë 18.10.2020, rreth orës 18:50, në autostradën Tiranë-Durrës, në Maminas, mjeti tip “Pezho” me drejtues shtetasin Sh. A., 60 vjeç, ka aksidentuar një shtetas këmbësor ende të paidentifikuar rreth 60 vjeç, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Leave a Reply