11.5 C
Tiranë
KryefaqjaPolitikeLulzim Basha hedh poshtë akuzat e ish-kryeministrit: Trillime dhe gënjeshtra! Berisha nuk...

Lulzim Basha hedh poshtë akuzat e ish-kryeministrit: Trillime dhe gënjeshtra! Berisha nuk njeh kufi, ai…

Kreu i PD-së Lulzim Basha, i ka cilësuar akuzat e Sali Berishës si një trillim. Më tej, Basha ka theksuar se Berisha e vendos veten mbi PD-në, ndërsa shton se ish-kryeministri nuk njeh kufi në atë çfarë thotë.

Berisha nga “foltorja” e tij në Kurbin, e akuzoi Bashën për marrëveshje me Ramën, ndërsa tha që ndajnë interesa 20%. Por sipas Bashës, këto janë gënjeshtra të Sali Berishës.

Basha i përgjigjet Berisës:

Njeriu që po vendos veten e tij mbi PD-në dhe mbi demokratët, po bëhet gjithmonë e më qesharak me trillimet dhe gënjeshtrat e tij. Qëndrimet e tij pas 9 shtatorit, tregojnë se ai nuk njeh kufi në çfarë thotë e çfarë bën vetëm për të mbrojtur interesat e tij personale. PD dhe demokratët nuk do të kthehen në mish për top për interesat e Sali Berishës”, shprehet Basha”, shprehet Basha.

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera