20.5 C
Tiranë
HomeSportLIVE| Kategoria e Parë, Play-Off/ Pogradeci dyfishon shifrat, Apolonia e mbyll në...

LIVE| Kategoria e Parë, Play-Off/ Pogradeci dyfishon shifrat, Apolonia e mbyll në avantazh pjesën e parë. Ja rezultatet (VIDEO)

Kanë startuar në orën 17:30, dy sfidat e vlefshme për fazën “Play-Off”, të Kategorisë së Parë, Grupi B. Padyshim që e gjithë vëmendja është te derbi i zjarrtë i Myzeqesë mes Lushnjës dhe Apolonisë që ka dhuruar gjithmonë emocione dhe spektakël.

Lushnjarët e Ilir Gjylës, do të tentojnë të triumfojnë ndaj fierakëve kryesues, për të synuar pse jo një mrekulli, që është vendi i parë. Diferenca mes Apolonisë dhe Lushnjës është 5 pikë kur kanë ngelur edhe 3 ndeshje për t’u luajtur.

Ndërkohë në sfidën tjetër Pogradeci është favoritë në letër përballë Besës që duket e dorëzuar dhe është e kënaqur me vendin e katërt.

REZULTATET LIVE:

  • Përballja mes Lushnjës dhe Apolonisë ka startuar 22 minuta me vonesë për shkak të mungesës së ambulancës!

LUSHNJA – APOLONIA 0-1
Gjata 25′

POGRADECI – BESA 2-0

Topllari 10′ , Shkullaku 53′

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,779FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment