5.5 C
Tiranë
KryefaqjaSportLippi “ngre në qiell” Mancini dhe Italinë: Ogur i mirë për Botërorin...

Lippi “ngre në qiell” Mancini dhe Italinë: Ogur i mirë për Botërorin e Katarit

“Italia luajti si ekip, duke dominuar 120 minuta dhe duke e merituar titullin. Është një ogur i shkëlqyeshëm në pikëpamje të Kupës së Botës”. Këto janë fjalët e Marcello Lippi, ish-trajner i ekipit kombëtar italian, kampion bote më 2006, pas triumfit të bluve të Mancini në finalen e “Euro 2020” kundër Anglisë.

Më tej, një nga emrat më të mëdhenj të trajningut italian dhe europian shtoi: “Të dielën pashë një ekip shumë të fortë, siç e konstatuam gjatë gjithë turneut, në fund të fundit. Futbollistët tanë u përballën me një Angli shumë të kontraktuar dhe të frikësuar, të kushtëzuar nga nevoja për të fituar me çdo kusht. Mancini performoi shumë mirë, si të gjithë axurrët”.

Qëndro me ne
14,722FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera