8.5 C
Tiranë
HomeSportLewandowski|Numri 9 më i mirë në botë

Lewandowski|Numri 9 më i mirë në botë

“S’ka asnjë si Lewandowski”.

Javi Martinez, mesfushori i Bayern Munich, beson se shoku i skuadrës, Robert Lewandowski, është sulmuesi më i mirë në botë.

Ai po shijo sezon ëndrrash, ka shënuar 43 gola në 37 paraqitje në të gjitha garat, Lewandowski tashmë ka barazuar me gola sezonin më të mirë në karrierë, objektivi është të thyejë rekord personal.

“Ai është duke pasur vitin më të mirë në karrierë. Ai është ‘kafshë’. Numri 9 më i mirë në botë. Shpresojmë që ai do të vazhdojë kështu deri në gusht”, tha Martinez për Marca.

“Frikë nga largimi i tij për në Madrid? Jo, sepse lojtarë të mirë kanë lënë Bayernin dhe gjithmonë i kanë zëvendësuar ata mirë. Natyrisht se do të ishte humbje e madhe, por nuk ka ndodh”.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment