8.5 C
Tiranë
HomeAktualitetLëkundje të forta sizmike sërish, ndjehen edhe në Tiranë/Ja ku ishte epiqëndra

Lëkundje të forta sizmike sërish, ndjehen edhe në Tiranë/Ja ku ishte epiqëndra

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orën 17:21 në Tiranë, Durrës dhe në zonat përreth këtyre dy qyteteve të Shqipërisë.

Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4,5 i shkallës Rihter, ndërsa thellësia ishte vetëm 2 kilometra dhe epiqëndra e tij në Kuraten të Durresit

Për momentin nuk është raportuar për dëme në njerëz apo në ndërtesa.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment