8.5 C
Tiranë
HomeKëshillaKy ushtrim frymëmarrjeje prej dy minutash ju ndihmon në rigjenerimin e mendjes...

Ky ushtrim frymëmarrjeje prej dy minutash ju ndihmon në rigjenerimin e mendjes suaj!

Puna nga shtëpia në mes të pandemisë së COVID-19 jo vetëm që turbulloi linjat midis orarit të shtëpisë dhe zyrës, por gjithashtu çoi në orare më të rrepta, me takime, telefonata dhe konferenca të njëpasnjëshme, duke e bërë jashtëzakonisht të rëndësishme që të bëni një pushim për t’u ri fokusuar dhe relaksuar.

Për t’ju ndihmuar, terapistja indiane, Sarla Totla, sugjeron një ushtrim të thjeshtë frymëmarrjeje dy minutëshe për profesionistët e zënë, që mund të ndihmojë me përqendrimin dhe produktivitetin e shtuar.

“Ju kaloni nga takimet në takime pa asnjë pushim. Kjo ju lë të lodhur dhe të stresuar deri në fund të ditës. Këtu është një ushtrim i thjeshtë frymëmarrjeje prej dy minutash, të cilin mund ta praktikoni ndërmjet takimeve tuaja. Kjo do t’ju ndihmojë të rivendosni dhe ri-aktivizoni mendjen tuaj”, ka thënë Totla.

Hapat që duhet të ndiqni për këtë ushtrim:

*Merrni frymë thellë.

* Thitheni ajrin, mbajeni për pak, pastaj nxirreni.

*Përsëriteni 10 herë këtë proces.

Totla thotë se përfshirja e kësaj rutine dy minutëshe do t’ju ndihmojë të lehtësoni stresin, të përmirësoni përqendrimin dhe të rrisni produktivitetin e përgjithshëm.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,557FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment