31.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Kualifikueset e Botërorit, Turqia “asfalton” edhe Haalandin. Holanda merr pikët e para

Turqia vijon të jetë surpriza e kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”. Pasi fitoi 4-2 ndaj Holandës ndeshjen e parë, turqit mposhtën në transfertë edhe Norvegjinë e Haaland, me rezultatin bindës 3-0.

Golat e ndeshjes u shënuan nga Tufan (dygolësh) dhe Soyuncu.

Holanda mori fitoren e parë në këto kualifikuese, duke mundur 2-0 Letoninë. Golat për “Tulipanët” u shënuan nga Berghuis dhe De Jong.

Kroacisë i mjaftoi vetëm goli i Pasalic për të marrë 3 pikët ndaj Qipros, ndërsa Rusia fitoi 2-1 ndaj Sllovenisë.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit