11.2 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Kryetari i PAA Duka apel të rinjve: Mos braktisni Shqipërinë!/ Kombi shqiptar duhet…

Kryetari Duka: Edhe pas 30 vite dita e rinisë na tregon dështimet tona.

Tre janë dështimet më të mëdha të tranzicionit:

1. Mungesa e democracisë funksionale,

2. Mungesa e shtetit ligjor dhe

3. Mungesa e alternativave për të rinjtë që i detyron të braktisin vendin.

Keq-qeverisja e Rilindasve po e bën Shqipërinë një vend me më pak të rinj.

Shqipëria është sot një vend ku të rinjtë gjejnë më pak shpresa dhe më shumë keq-qeverisje, varfëri dhe alternativa mbijetese apo suksesi.

Shqiptarët kanë më pak shpresë. Më pak fëmijë të lindur dhe më pak të rinj.

Thirrja nga zemra: “E duam Shqipërinë si gjithë Europa” duhet të buçasë më fort, duhet të krijojë shpresë reale për të rinjtë dhe duhet ti kujtojë fundin e hidhur politik çdo lideri arrogant dhe të babëzitur.

Kombi shqiptar duhet ta mbështesë zhvillimin e tij tek aspiratat progresiste të rinjve shqiptarë jo tek lejfenistet e Rilindasve arrogantë dhe të babëzitur.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit