10.5 C
Tiranë
HomeAktualitetKosova sërish me shifra optimiste, 8 raste të reja dhe 31 të...

Kosova sërish me shifra optimiste, 8 raste të reja dhe 31 të shëruar në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në një njoftim, ka bërë me dije se janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus në vend.

Tashmë numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 870, por dhe pacientët e shëruar po shtohen dita-ditës.  Sipas njoftimit, bëhet me dije se Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka testuar 177 mostra, prej të cilave 8 kanë rezultuar pozitive.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prishtinës 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Prishtinë), komuna e Mitrovicës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Mitrovicë) dhe me nga 1 rast vendbanimet: Llazarevë- Obiliq, Fushë Kosovë dhe Gjilan”, shtohet më tej.

Ndërkohë lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit janë shëruar 31 persona që më parë ishin konfirmuar pozivit me COVID-19.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,792FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment