31.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Koronavirusi iu merr jetën 1 milionë personave në Europë

Agjencia e lajmeve Reuters raporton se numri i viktimave nga koronavirusi në Europë që nga nisja e pandemisë ka shkuar në mbi 1 milionë.

Kontinenti i Vjetër që numëron 51 vende numëron rreth 35.5% të viktimave në botë dhe 30.5% të të infektuarve.

Sipas Reuters, që nga nisja e pandemisë në Europë kanë humbur jetën 1.000.062 persona ndërsa të infektuarit janë mbi 37 milionë.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit