11.5 C
Tiranë
KryefaqjaBotaKoncerti me 50 mijë spektatorë në Teksas përfundon në tragjedi/ 8 të...

Koncerti me 50 mijë spektatorë në Teksas përfundon në tragjedi/ 8 të vdekur dhe disa të lënduar

Nisi gjithçka mirë, por kur një pjesë e turmës shtyu për të dalë më afër skenës, ndodhi e papritura. Një përleshje mes të pranishmëve në një koncert në Teksas çoi në 8 jetë të humbura e disa të lënduar. 11 prej të pranishmëve pësuan goditje në zemër dhe u nisën me urgjencë drejt spitalit. Situata doli jashtë kontrollit dhe zjarrfikësit e kishin të pamundur të ndërhynin. Ishin më shumë se 50 mijë të pranishëm.

Ngjarja tragjike nisi pak pas orën 21:00 dhe këngëtarët ndaluar performancën kur e panë që gjendja po rëndohej.

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera