22.7 C
Albania
Thu, 5 August, 2021

Kokainë, kanabis dhe lojëra fati/ Arrestohet pronari i lokalit në Fier

Një 47-vjeçar që përshtati lokalin për përdorim droge dhe lojëra fati është arrestuar në Fier.

Autori i identifikuar si Festim Dhima banues në Kurjan të Roskovecit.

Gjatë kontrollit në lokal u gjet dhe u sekuestruan një valixhe me zare dhe fisha të ndryshme si ato të lojërave të fatit të pokerit që shërbejnë për të luajtur bixhoz.

“Goditet një tjetër rast i përshtatjes së lokaleve për shpërndarje të lëndëve narkotike në doza, kryesisht kokainë dhe kanabis. Kishte përshtatur lokalin për shpërndarje të lëndëve narkotike dhe për organizimin e lojërave të palejuara, vihet në pranga pronari i lokalit”, thuhet në njoftimin e policisë. 

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit