8.5 C
Tiranë
HomeAktualitetKodi Zgjedhor, Rama: Listat e hapura jo tabu për ne, por mos...

Kodi Zgjedhor, Rama: Listat e hapura jo tabu për ne, por mos na shantazhoni

Kryeministri Rama pati një diskutim të gjatë për reformën zgjedhore. Në foltoren e parlamentit, ai pohoi se listat e hapura nuk janë tabu për të. Por, ai i kujtoi opozitës parlamentare se nuk duhet ta shantazhojë, pasi do të detyrohet t’u tregojë, ashtu si atyre jashtë, sa të vegjël janë.

“Listat e hapura kanë problemet e tyre, por për mua nuk janë tabu që të jemi të qartë. Është e pavërtetë që listat e hapura e kthejnë kryetarin si të tjerët, ia heqin përgjegjësinë për listat, sepse përgjegjësia e lidershipit është aty. Por, janë disa pyetje, nëse ju sot jeni këtu kjo ka ardhur nga listat e mbyllura. Listat e hapura nuk janë tabu për mua. Doni t’i diskutoni? I diskutojmë, por nuk mund të na impononi, mos u bëni si ata që ikën, se me kërcënime dhe shantazhe PS-në e tundoni të tregojë sa të vegjël jeni. Të gjejmë një zgjidhje në shqip, jo në anglisht. Vota e diasporës do kohë është sistem”, tha Rama.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment