17 C
Albania
Sun, 16 May, 2021

Klubi i Tiranës emëron trajnerin e ri!

Nevil Dede është trajneri i ri i Tiranës.

Lajmi është zyrtarizuar nga klubi kryeqytetas të cilët kanë emëruar në krye të pankinës bardheblu ish kapitenin legjendar, Nevil Dede.

Reagimi nga klubi i Tiranës:

Nevil Dede është trajneri i ri i KF Tirana.

“I shpallur 8 herë kampion i Superligës Shqiptare, 5 herë fitues i Kupës së Republikës dhe 6 herë fitues i Superkupës, Dede ka shkruar një pjesë të historisë së bardhebluve. Nevil Dede ka qenë edhe më parë në krye të Tiranës në rolin e trajnerit dhe është njohës i mirë i kampit. Ai do të marrë nën drejtim skuadrën në seancën stërvitore të rradhës. #miresevjen Nevil Dede”

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,975FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit