24.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

“Këto janë dokrra! Turp të kesh”- Rama përplaset me gazetarin dhe braktis emisionin (VIDEO)

Kryeministri, Edi Rama ka vendosur të braktisë intervistën që ishte duke zhvilluar me Ilir Babaramon në Report TV.

E gjithë intervista ka qenë e shoqëruar me tone të ashpra, ku kryeministri ka preferuar që shumë prej pyetjeve të mos i përgjigjet, ndërsa herë pas herë i drejtohej Babaramos me togfjalëshin “turp të kesh”.

Ajo që e irritoi së tepërmi Ramën ishte pyetja për ndërrimin e logos së Teatrit të Operas dhe Baletit, ku iu kujtua se logoja e re kishte kushtuar së paku 20 mijë euro. Rama i kërkoi ndjesë qytetarëve që ishte ftuar të fliste si piktor dhe jo si kryeministër.

E ndërsa Babaramo tentoi që ta pyeste nëse do të dorëhiqej se nga detyra e kryetarit të partisë nëse humbet zgjedhjet e 25 prillit, Rama vendos të heq mikrofonin dhe të largohet.

Rama i dha fjalën Babaramos, që nëse ky i fundit do dëshironte do kthehej në studion e tij dhe do shuante shumë kureshtje të qytetarëve.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit